Najnowsze wpisy

22 grudnia 2012 - Sikorski trzyma za słowo, Ławrow trzyma za jaja * 19 sierpnia 2014 - Migi-29 za F-16? Propozycje wsparcia Ukrainy * 14 sierpnia 2014 - Amazon znów inwestuje w Polsce * 20 grudnia 2012 - Po tragedii w Newtown czas „gun revolution” w USA? a co w Polsce? * 23 lipca 2014 - Raytheon zbuduje Tarczę Polski? * 28 stycznia 2013 - Już jutro o 15:30 spotkanie on-line z Sekretarz Stanu Hillary Rodham Clinton * 5 stycznia 2013 - Festiwal „Obama 2013″ * 5 sierpnia 2014 - Sankcje sektorowe Zachodu. Pierwsza linia frontu * 30 lipca 2014 - Umowa TTIP także o przepływie specjalistów * 22 stycznia 2013 - Kto jest kim i gdzie siedział? czyli najważniejsze vipy z inaugaracji drugiej kadencji BO * Astrabit
logo
tweeter tweeter tweeter tweeter

Komercyjne drony z nowojorskiego nieba na cenzurowanym. Demokrata Charles Schumer, pochodzący z Brooklynu senator wezwał rząd federalny do rozpoczęcia prac nad prawnym uregulowaniem funkcjonowania „komercyjnych dronów”. Problem jest na tyle dotkliwy, że senator nazwał Nowy Jork pod tym względem „Dzikim Zachodem. Chodzi o prawne usankcjonowanie i ograniczenie liczby dronów wykorzystywanych w celach „komercyjnych lub hobbystycznych”. Problemem są przede wszystkim te jednostki latające, które wykorzystywane są do szpiegowania osób prywatnych przez detektywów. Rośnie także liczba bezzałogowców wykorzystywanych przez dilerów narkotykowych do transportu towaru. Koszt takiego drona to około 500-700$.

W Południowej Karolinie udaremniono próbę transportu marihuany do więzienia stanowego. W zeszłym tygodniu z kolei, dwa wielowirnikowce nieomal spowodowały zderzenie z policyjnym helikopterem lecącym nad Brooklyn Bridge. Właścicieli zatrzymano pod zarzutem narażenia na niebezpieczeństwo policjantów patrolujących niebo.

W Polsce również mogliśmy usłyszeć o przypadku wykorzystania komercyjnego drona do szpiegowania… ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Statek jednego z dzienników naruszył prywatność ministra wlatując nad jego posesję. Sprawa trafiła do prokuratury i może być przyczynkiem do usankcjonowania tego typu działań także i w Polsce.

 

KZ/New York Post

Dodaj komentarz


*


7 − = pięć


Ministerstwo spraw Zagranicznych        Ambasada USA w Warszawie        Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej        EBE        Central Intelligence Agency        Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych Kraków