Najnowsze wpisy

30 stycznia 2014 - Sekretarz obrony USA w Polsce * 1 sierpnia 2014 - Prof. Binienda jest doradcą Obamy czy to się komuś podoba, czy nie! * 1 lutego 2013 - „New York Times” o nowej antykomunistycznej fali w Polsce? Owszem i to pochlebnie * 24 lipca 2014 - Czy UE zagra z USA przeciwko Rosji? * 3 stycznia 2014 - Wałęsa: Obama nie spełnił rozbudzonych nadziei * 29 lipca 2014 - Polska nie jest najważniejsza * 5 stycznia 2013 - Festiwal „Obama 2013″ * 22 stycznia 2013 - Kto jest kim i gdzie siedział? czyli najważniejsze vipy z inaugaracji drugiej kadencji BO * 3 września 2014 - „Prezydent” UE Tusk zaszkodzi śledztwu smoleńskiemu – wywiad z prof. Biniendą i mec. Szonert-Biniendą * 3 czerwca 2013 - Batalia o polskie łupki: biznes kontra władza * Astrabit
logo
tweeter tweeter tweeter tweeter

Komercyjne drony z nowojorskiego nieba na cenzurowanym. Demokrata Charles Schumer, pochodzący z Brooklynu senator wezwał rząd federalny do rozpoczęcia prac nad prawnym uregulowaniem funkcjonowania „komercyjnych dronów”. Problem jest na tyle dotkliwy, że senator nazwał Nowy Jork pod tym względem „Dzikim Zachodem. Chodzi o prawne usankcjonowanie i ograniczenie liczby dronów wykorzystywanych w celach „komercyjnych lub hobbystycznych”. Problemem są przede wszystkim te jednostki latające, które wykorzystywane są do szpiegowania osób prywatnych przez detektywów. Rośnie także liczba bezzałogowców wykorzystywanych przez dilerów narkotykowych do transportu towaru. Koszt takiego drona to około 500-700$.

W Południowej Karolinie udaremniono próbę transportu marihuany do więzienia stanowego. W zeszłym tygodniu z kolei, dwa wielowirnikowce nieomal spowodowały zderzenie z policyjnym helikopterem lecącym nad Brooklyn Bridge. Właścicieli zatrzymano pod zarzutem narażenia na niebezpieczeństwo policjantów patrolujących niebo.

W Polsce również mogliśmy usłyszeć o przypadku wykorzystania komercyjnego drona do szpiegowania… ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Statek jednego z dzienników naruszył prywatność ministra wlatując nad jego posesję. Sprawa trafiła do prokuratury i może być przyczynkiem do usankcjonowania tego typu działań także i w Polsce.

 

KZ/New York Post

Dodaj komentarz


*


6 − dwa =


Ministerstwo spraw Zagranicznych        Ambasada USA w Warszawie        Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej        EBE        Central Intelligence Agency        Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych Kraków