Najnowsze wpisy

22 stycznia 2013 - Kto jest kim i gdzie siedział? czyli najważniejsze vipy z inaugaracji drugiej kadencji BO * 3 czerwca 2013 - Batalia o polskie łupki: biznes kontra władza * 20 grudnia 2012 - Polskie F 16 z lepszym uzbrojeniem? Potrzebna zgoda Kongresu USA * 15 marca 2013 - Obama: w sprawie Iranu „all options on the table” * 28 lipca 2014 - Więcej sił NATO na Wschodzie * 19 sierpnia 2014 - #EatPolishApples * 13 stycznia 2013 - Bush będzie kiedyś prezydentem USA * 20 grudnia 2012 - Gen. Bogusław Samol na czele Korpusu Północno – Wschodniego * 1 lutego 2013 - „New York Times” o nowej antykomunistycznej fali w Polsce? Owszem i to pochlebnie * 3 stycznia 2014 - Wałęsa: Obama nie spełnił rozbudzonych nadziei * Astrabit
logo
tweeter tweeter tweeter tweeter

Komercyjne drony z nowojorskiego nieba na cenzurowanym. Demokrata Charles Schumer, pochodzący z Brooklynu senator wezwał rząd federalny do rozpoczęcia prac nad prawnym uregulowaniem funkcjonowania „komercyjnych dronów”. Problem jest na tyle dotkliwy, że senator nazwał Nowy Jork pod tym względem „Dzikim Zachodem. Chodzi o prawne usankcjonowanie i ograniczenie liczby dronów wykorzystywanych w celach „komercyjnych lub hobbystycznych”. Problemem są przede wszystkim te jednostki latające, które wykorzystywane są do szpiegowania osób prywatnych przez detektywów. Rośnie także liczba bezzałogowców wykorzystywanych przez dilerów narkotykowych do transportu towaru. Koszt takiego drona to około 500-700$.

W Południowej Karolinie udaremniono próbę transportu marihuany do więzienia stanowego. W zeszłym tygodniu z kolei, dwa wielowirnikowce nieomal spowodowały zderzenie z policyjnym helikopterem lecącym nad Brooklyn Bridge. Właścicieli zatrzymano pod zarzutem narażenia na niebezpieczeństwo policjantów patrolujących niebo.

W Polsce również mogliśmy usłyszeć o przypadku wykorzystania komercyjnego drona do szpiegowania… ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego. Statek jednego z dzienników naruszył prywatność ministra wlatując nad jego posesję. Sprawa trafiła do prokuratury i może być przyczynkiem do usankcjonowania tego typu działań także i w Polsce.

 

KZ/New York Post

Dodaj komentarz


*


siedem − 3 =


Ministerstwo spraw Zagranicznych        Ambasada USA w Warszawie        Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej        EBE        Central Intelligence Agency        Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych Kraków