Najnowsze wpisy

13 stycznia 2013 - Bush będzie kiedyś prezydentem USA * 28 stycznia 2013 - Już jutro o 15:30 spotkanie on-line z Sekretarz Stanu Hillary Rodham Clinton * 4 sierpnia 2014 - Za dużo prywatnych dronów * 29 lipca 2014 - Polska nie jest najważniejsza * 20 grudnia 2012 - Polskie F 16 z lepszym uzbrojeniem? Potrzebna zgoda Kongresu USA * 20 grudnia 2012 - Gen. Bogusław Samol na czele Korpusu Północno – Wschodniego * 20 grudnia 2012 - Po tragedii w Newtown czas „gun revolution” w USA? a co w Polsce? * 31 lipca 2014 - USA dozbroją Ukrainę? * 22 stycznia 2013 - Kto jest kim i gdzie siedział? czyli najważniejsze vipy z inaugaracji drugiej kadencji BO * 28 grudnia 2012 - Po Newtown więcej broni! * Astrabit
logo
tweeter tweeter tweeter tweeter

Po dwóch latach poszukiwania gazu łupkowego w Polsce Talisman Energy  prawdopodobnie zamknie warszawskie podwoje. Powód? Wyniki finansowe całego koncernu. Według dzisiejszych informacji, polscy pracownicy zostali już poinformowani, że jest to najbardziej prawdopodobny scenariusz.

Zarysy nowej strategii kanadyjskiej grupy przedstawił dwa tygodnie temu prezes Hal Kvisle. Zapowiedział zaciśnięcie pasa: obcięcie wydatków o 25 proc. i zamknięcie nierentownych regionów. Tylko w trzecim kwartale Talisman poniósł 731 mln  USD straty netto, m.in. z powodu wysokich odpisów podatkowych. Grupa ma się teraz skupić na inwestycjach generujących przepływy finansowe i zrezygnować z tych, które wymagają długich badań. Pewne jest całkowite wyjście z Peru.

Jeśli chodzi o Polskę, to najbardziej optymistyczne scenariusze przewidują rozpoczęcie wydobycia gazu łupkowego na przełomie 2014/15 r. To może być zbyt odległa perspektywa dla Talismana.

 

PB/PR

Dodaj komentarz


*


3 + = dziewięć


Ministerstwo spraw Zagranicznych        Ambasada USA w Warszawie        Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej        EBE        Central Intelligence Agency        Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych Kraków