Najnowsze wpisy

5 sierpnia 2014 - Sankcje sektorowe Zachodu. Pierwsza linia frontu * 30 stycznia 2014 - Sekretarz obrony USA w Polsce * 1 sierpnia 2014 - Prof. Binienda jest doradcą Obamy czy to się komuś podoba, czy nie! * 22 grudnia 2012 - Sikorski trzyma za słowo, Ławrow trzyma za jaja * 4 czerwca 2013 - Koniec wizyty Sikorskiego w Waszyngtonie * 29 lipca 2014 - Na sankcje sektorowe ze strony UE za wcześnie. Co na to USA? * 16 lutego 2013 - Arcykosztowne cięcia * 20 grudnia 2012 - Polskie F 16 z lepszym uzbrojeniem? Potrzebna zgoda Kongresu USA * 20 grudnia 2012 - Po tragedii w Newtown czas „gun revolution” w USA? a co w Polsce? * 3 września 2014 - „Prezydent” UE Tusk zaszkodzi śledztwu smoleńskiemu – wywiad z prof. Biniendą i mec. Szonert-Biniendą * Astrabit
logo
tweeter tweeter tweeter tweeter

Amerykański gigant motoryzacyjny z Detroit dopiął transakcji którą rozpoczął w 2002 roku i dokupił brakujące 40% akcji w tyskiej fabryce. Od teraz fabryka silników będzie działać pod nazwą „GM Powertrain Poland”.

W komunikacie GM Poland możemy przeczytać: „Zakup pozostałych 40 proc. akcji podkreśla znaczenie, jakie ma dla koncernu rynek europejski – jeden z najbardziej konkurencyjnych rynków samochodowych na świecie, cechujący się najwyższymi wymaganiami klientów pod względem oszczędności paliwa i standardów CO2″.

Według wicepremiera i ministra gospodarki to oznaka stabilnej perspektywy dla polskiej fabryki na najbliższe lata – Bo jedno to montownie; ale najważniejsze, by w Polsce było produkowane to, co jest clou samochodu, czyli najwyższej generacji silniki, które dają dużą możliwość zbytu na konkurencyjnym światowym rynku – powiedział PAP Piechociński.

Fabryka do tej pory wyprodukowała ok. 2,5 mln wysokoprężnych silników diesla o pojemności 1.7 litra. Placówka zatrudnia 522 osoby a dzięki inwestycjom GM ma szanse na rozwój.

PAP/KZ

Kategorie: Gospodarka, Prausaówka

Dodaj komentarz


*


dziewięć + = 10


Ministerstwo spraw Zagranicznych        Ambasada USA w Warszawie        Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej        EBE        Central Intelligence Agency        Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych Kraków