Najnowsze wpisy

20 grudnia 2012 - Gen. Bogusław Samol na czele Korpusu Północno – Wschodniego * 3 stycznia 2014 - Wałęsa: Obama nie spełnił rozbudzonych nadziei * 4 sierpnia 2014 - Za dużo prywatnych dronów * 20 grudnia 2012 - Po tragedii w Newtown czas „gun revolution” w USA? a co w Polsce? * 16 lutego 2013 - Arcykosztowne cięcia * 1 lutego 2013 - „New York Times” o nowej antykomunistycznej fali w Polsce? Owszem i to pochlebnie * 29 lipca 2014 - Polska nie jest najważniejsza * 28 grudnia 2012 - Po Newtown więcej broni! * 1 sierpnia 2014 - Prof. Binienda jest doradcą Obamy czy to się komuś podoba, czy nie! * 16 marca 2013 - Globalne zagrożenia według amerykańskiego wywiadu * Astrabit
logo
tweeter tweeter tweeter tweeter

W środę rano po dosyć ciężkiej batalii w Senacie USA, swój inauguracyjny dzień w nowej pracy rozpoczął Chuck Hagel – 24-ty gospodarz Departamentu Obrony USA. Dzień zaczął od kilku słów do zgromadzonych w Pentagonie pracowników departamentu, briefingu na temat wrażliwych i tajnych danych dotyczących sytuacji politycznej na świecie, oraz oddaniu hołdu ofiarom, które zginęły w Pentagonie 11 września 2001 roku.

Nie to jest jednak jego głównym zadaniem. Chuck Hagel został nominowany aby wprowadzić do sektora obronnego Stanów Zjednoczonych konieczne i zapowiadane cięcia budżetowe. O cięciach budżetowych pisaliśmy wcześniej. Sekwestracja w wydatkach na obronność będzie warunkowała i utrudniała pozostałe kwestie z jakimi musi uporać się nowy sekretarz. Wojnowa domowa w Syrii, Iran, Korea Północna, planowane wyjście z Afganistanu to tylko część problemów Chucka Hagela.

We wtorek jego kandydatura zgromadziła najsłabsze od 1947 roku poparcie w Senacie. Różnicą głosów 58 do 41 przy poparciu jedynie 4 kolegów z byłej partii, zastąpił na tym miejscu Leona Panettę. Pierwsza zagraniczna wizyta nowego sekretarza obrony ma odbyć się w najbliższym czasie.

New York Times/KZ

Kategorie: Obroność, Prausaówka

Dodaj komentarz


*


× 2 = dwanaście


Ministerstwo spraw Zagranicznych        Ambasada USA w Warszawie        Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej        EBE        Central Intelligence Agency        Konsulat Generalny Stanów Zjednoczonych Kraków